Mokslas ir IT
Gamtos mokykla

Biologijos brandos egzaminas: kaip gauti kuo geresnį įvertinimą?

Biologijos korepetitorius Vilniuje gamtosmokykla.com ar kitame mieste yra išmintingas pasirinkimas tuo atveju, jei norite kuo geriau pasiruošti biologijos brandos egzaminui. Vis dėlto, būtina pasakyti, kad pastangas turite dėti ir patys. Pavyzdžiui, domėtis, kaip kuo geriau atlikti vieną ar kitą egzamino užduotį. Taigi, kaip tai padaryti? Šį kartą pateiksime keletą patarimų, kaip sulaukti kuo geresnių įvertinimų iš ketvirtosios egzamino dalies – struktūrinių užduočių. Tad, kaip jas atlikti kuo geriau?

Kiekvienas klausimas turi būti perskaitytas ypač įdėmiai

Nors šis patarimas skamba ypač banaliai, tik nedaugelis supranta, koks svarbus jis yra. Pasirodo, labai didelė dalis mokinių padaro klaidų šioje egzamino dalyje, nes tiesiog neatsakingai ir neatidžiai perskaito klausimus.

Ieškokite raktinių  žodžių

Verta pastebėti, kad tokiuose klausimuose dažnai slepiasi raktiniai žodžiai, kurie ir gali atverti vartus į teisingą atsakymą.

Būtinai pasitikrinkite, ar atsėkite į visus klausimus

Atsižvelgiant į tai, kad būtent ši egzamino dalis yra paskutinė ir kone visi mokiniai ją atlieka besibaigiant jo laikui, nesunku pastebėti, kad nemaža dalis tiesiog pamiršta pasitikrinti, ar atsakė į visus klausimus. Ir, dažniausiai taip ir nutinka, jog keletas klausimų būna neatsakytų. Taigi, nedarykite šios klaidos – rizikuojate netekti bent kelių taškų.

Grafikai – tvarkingi ir suprantami

Neretai pasitaiko, kad atliekant šios dalies užduotis, tenka ir vieną kitą grafiką nubrėžti. Jei tokia dalia teko ir jums, grafikus brėžkite tvarkingai, aiškiai bei suprantamai.

Tikimės, kad šie patarimai tikrai bus vertingi. Na, o pabaigai – dar vienas. Už lango – vis šilčiau, gražiau bei šviesiau, tad, nieko keista, kad daugeliui norisi išmanyti monotonišką sėdėjimą prie knygų į malonią pavasario šilumą. O galbūt visa tai galima sujungti? Tiesiog susiraskite ramią bei jaukią vietą lauke, kur galėtumėte pasimokyti, juk gamta ir yra svarbiausia biologijos ašis. Tad, turėsite puikią galimybę ne tik kaupti teorines žinias, bet ir, galbūt, pritaikyti jas praktiškai – stebėti augalus, paukščius; jų elgesio modelius ir  pan. Taigi, mokymasis gamtoje, gali būti ne tik malonus, bet ir labai naudingas.